Хочу отримати безкоштовну консультацію
Імя
E-mail
Час сміливих експериментів: від MagNum-beer до mBev
Чимало стильних і сучасних пивних ресторанів в Україні спроектовано спеціалістами компанії MagNum-beer. Ця назва знайома всім, хто давно працює у пивному бізнесі і знає, що обладнати хороший магазин або ресторан не можна без грамотного технічного супроводу. З осені 2020 року компанія називається mBev. Ми зв'язалися з її засновником і директором Денисом Королем, щоб дізнатися, які зміни принесе нам новий бренд.
Денис, у вас міцна репутація кращих українських інженерів по частині розливу пива. Чому ж ви вирішили відмовитися від перевіреного бренду?
Час такий переломний для всіх! Оптимальна тактика - «змінюватися разом зі змінами», як радили стародавні китайці. Бренд MagNum-beer ми продовжуємо використовувати, просто тепер так називається наш пивний інженерний підрозділ. Назва mBev ширше за змістом і краще відповідає нашій сфері інтересів: beverages, «напої».
– Невже пиво вам набридло?
Звичайно, ні. Ми почали свою роботу в 2008 році саме з пивного розливу, допомогли відкрити безліч магазинів і пабів. Проекти, які принесли нам популярність, найкращі українські пивні ресторани, такі як «Кумпель», Театр пива «Правда», «This is Пивбар», Varvar Bar. Але з самого початку ми займаємося дозованим розливом будь-яких напоїв, від пива і вина до коктейлів, безалкогольних лимонадів, газованої води і кави. І не тільки напоїв: у цьому році багатьом знадобилися стаціонарні і переносні диспенсери для антисептиків, і ми відразу відреагували на попит. У всіх криза, а у нас спекотна робота: багато нових об'єктів, розширення асортименту барного обладнання все, що може полегшити життя бармену.
– Наприклад?
Охолоджувач келихів і кухлів, який заморожує посуд за 5 секунд. Барні пістолети Postmix, що дозволяють робити лимонад і коктейлі швидко, не змінюючи руки і без метушні з різними пляшками, точно дозуючи компоненти. Пристрої для наливу пива в металеву банку прямо за стійкою, звичайним барним краном без «Пегаса». Різні диспенсери для надшвидкого наливу пива, в тому числі дуже незвичайні, з наповненням келиха через дно.
В основному ви пропонуєте імпортне обладнання?
Так. Крім власних розробок на кшталт пивних і винних стінок, систем самостійної оплати напоїв банківською картою, для складання яких ми знову-таки використовуємо імпортні комплектуючі. Дегустаційна стінка оптимальне рішення для біргіков і цінителів вин. Можна спробувати кілька зразків і моментально оплатити, не відволікаючи бармена і офіціанта.
Чи не псує гонка за швидкістю атмосферу закладу?
– Є крафтові паби і солідні пивні ресторани в підкреслено традиційному стилі, де недоречні, скажімо, австрійські Beerjet'и, що наливають півлітра за кілька секунд. І тому ми пропонуємо пивні крани і колони на будь-який смак – наприклад, визнану чеську класику виробництва Lukr і Lindr. Але в звичайному барі, магазині, на стадіоні або пивному фесті у продавців зовсім інші завдання. Там потрібно використовувати будь-яку можливість спростити та прискорити роботу персоналу. Саме заради цього ми імпортуємо передове обладнання: щоб вам було легше і вигідніше працювати. Припустимо, ви цідите пиво по-старому, зі швидкістю 1–2 хвилини на пінту, а поруч конкурент наливає відразу кілька келихів за 8 секунд в повністю автоматичному режимі. Навіть дивитися в бік кранів не потрібно! Диспенсер сам відміряє дозу і формує пінну шапку. В таких умовах виграє той, хто швидше обслужить натовп. Між іншим, і в крафтовому пабі клієнти рідко отримують свій келих біля стійки. Зазвичай вони чекають офіціанта, сидячи за столиком, і в години повного завантаження це забирає надто багато часу.
Крім функціоналу важливо ще й оформлення? Адже ви завжди цим славилися.
– Так, ми намагаємося, щоб пивна система і працювала бездоганно, як годинник, і виглядала вражаюче. Заморозьте пивну колону або встановіть прозору замість металевої. Сміливо експериментуйте, оформляйте банальну подачу пива на крани так, щоб це стало частиною іміджу. Можна, звичайно, розставити ємності, підключити шланги і кинути їх як завгодно. Для звичайного магазину це нормально, але в ресторані таке сховище доведеться ховати від очей гостей. Є кращий, перевірений спосіб: гармонійно розташувати вузли та деталі, начистити все до блиску, засклити колдрум і зробити красиве підсвічування... Хто сказав, ніби пивоварні чани можуть бути прикрасою ресторану, а пивне сховище – ні? Все можна використовувати для поліпшення іміджу, навіть кеги і пивопровід. Особливо коли їх не виходить заховати, як в першому з ресторанів «This is Пивбар», де ми в 2016 році проклали 50 пивопроводів загальною довжиною 3000 метрів. До речі, всі нові заклади цієї мережі в Києві спроектували і обладнали теж ми.
Той проект став важливим етапом?
– І нашою візитною карткою. Ми довели, що в Україні такі складні завдання під силу тільки нам. Потрібні глибокі знання про біохімічні та фізичні властивості пива, потужна технічна база, ретельне планування і інженерний розрахунок. Як виявилося, сміливі дизайнерські рішення теж затребувані. В цьому році ми обладнали Varvar Bar на Kyiv Food Market, який став справжнім арт-об'єктом, і кілька інших стильних ресторанів в різних містах.
Чим відрізняється «складний» проект від «простого»?
– Загальним обсягом робіт і особливими технічними проблемами, які доводиться вирішувати, наприклад, якщо між кегами і кранами велика відстань або перепад висоти. Ми робимо «під ключ» і величезні ресторани, і паби, і скромні магазини, але головні принципи одні і ті ж: правильне зберігання і подача пива до кранів. Холодна кімната з постійною температурою, газовий блендер, окремі помпи з ФОБ-детекторами для кожного сорту, вакуумна система подачі, відсікачі піни, регулярна санобробка пивопроводу (бажано за допомогою повністю автоматичної рециркуляційної системи). Так повинна працювати ідеальна система розливу пива – по суті, остання і найважливіша ланка виробничого ланцюжка. Наша місія – дбайливо донести задум пивовара від пивоварні до келиха, зберегти аромат і смак напою у всій чистоті і повноті.